O stronie

Przed przystąpieniem do napisania treści tego działu zajrzałem do wyszukiwarki google.pl i wpisałem frazę: co napisać w dziale o stronie? Po przeczytaniu kilku pierwszych stron doszedłem do wniosku, że większość twórców chce pokazać w jaki sposób sprzedać to co prezentuje w zamieszczonych materiałach. Dlatego również i ja spróbuje sprzedać to co chcę wam zaprezentować.

Za każdym słowem idzie jakaś reakcja. W tym miejscu jeżeli jeszcze jesteś, zastanawiam się jaka jest Twoja? Słowo sprzedaż jest rozumiane w różny sposób, a najczęściej kojarzy się z wydaniem pieniędzy. Czy ja chcę, abyś wydał chociaż złotówkę? Będziesz musiał się sam się o tym przekonać. Jeżeli możesz poświęcić chwilę napisz do mnie jaka była twoja reakcja, gdy to przeczytałeś. Sposób skontaktowania się ze mną odnajdziesz w dziale kontakt.

A teraz witaj u mnie. Wchodzisz do świata gdzie zadaje takie pytania. Często sam siebie, często innych by poznać ich opinię na dany temat, lub reakcję na daną sytuację. Czasami, ( choć przyznam, nie zawsze ) z takiej odpowiedzi można bardzo wiele wywnioskować. Możliwe, że będę i Ciebie pytał o bardzo wiele, dlatego jeżeli możesz udziel mi tych odpowiedzi.

W tym miejscu czytelniku musisz mi coś wybaczyć. Pisanie tekstów w kilku formach osobowych jest dla mnie utrudnieniem, dlatego w dalszej części tekstów będę korzystał tylko z jednej. Mam nadzieję, że tym sposobem w żaden sposób nikogo nie obrażę, ale wydaje mi się, że będzie to krótsze i bardziej czytelniejsze dla obu stron.

Długi czas zastanawiałem się czy tematyka moich zainteresowań jest właściwa by się nią podzielić. Przyznam, że w tym samym punkcie tkwiłem jakieś półtora roku, a może dłużej. Jeżeli trafiłeś do tej sekcji i czytasz dalej to pamiętaj, że to co robimy w życiu, to jakie decyzje podejmujemy ma swoje konsekwencje nie tylko w stosunku do nas samych, ale również z ludźmi znajdującymi się w naszym otoczeniu. Podejmując jakąś decyzję musimy być świadomi jej konsekwencji. Może ona mieć pozytywny lub negatywny wpływ na miejsce w którym spędzamy swój czas. Kiedyś bardzo często zadawałem sobie pytanie czy pośrodku tego wszystkiego jest coś? Coś co nie będzie miało żadnej konsekwencji, sytuacji która w jakiś sposób nie wpłynie na mnie. Niestety za każdym razem było jednak coś, dlatego przyjąłem zasady konsekwencji i już więcej do tego nie wracam.

Najprawdopodobniej zastanawiasz się o co mi chodzi? Otóż moje zainteresowanie oraz materiały na stronie niewłaściwie wykorzystane mogą wywołać bardzo negatywne konsekwencje. Istotą całego przedsięwzięcia jest to czy jesteś w stanie podźwignąć odpowiedzialność jaka na Ciebie spadnie po przeczytaniu, nauczeniu, poznaniu tej magicznej sztuki jaką wielu nazywa hackingiem? hakingiem?

Osobiście nie lubię tego słowa. Niestety, bardzo źle się kojarzy. Wszyscy uważają, że jeżeli ktoś hakuje? hackuje? to jest złem wcielonym. Czy tak jest ? Nie mi to oceniać, szczególnie, że słowo przeze mnie użyte może prowadzić do bardzo długiej dyskusji.

Przechodząc do meritum sprawy, mawiają, że najlepszą obroną jest atak. My zajmiemy się obroną jak i również atakiem, ponieważ aby móc się obronić musimy wiedzieć jak zaatakować. Przez poznanie kilku technik, a nawet kilku komend jesteśmy w stanie uzyskać dostęp do miejsc do których mieć nie powinniśmy. Możliwości dotarcia do takich danych jest mnóstwo i bez zgody ich właściciela są niezgodne z prawem. Może brzmi niebezpiecznie, ale dzięki poznaniu sposobów dotarcia do takich danych jesteśmy lepiej przygotowani by się przed takimi atakami obronić.

Nikt z nas nie chciałby być szpiegowany. Każdy ma jakieś swoje tajemnice którymi dzieli się z bliskimi, bądź zostawia je sobie. Pamiętaj o tym i postępuj właściwie, zgodnie ze swoimi zasadami etycznymi.

Na koniec pytanie retoryczne: Co jest właściwe, a co nie?

Czy czasem nie jest tylko próbą przysłonięcia tego czego tak naprawdę pragniemy?

Strona stosuje pliki cookies w celu profilowania, oraz analizuje statystykę ruchu. Prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności i wyrażenie zgody na podejmowane działania. W przypadku braku zgody i pozostaniu na niej strona może nie działać właściwie.

Akceptuję warunki zawarte w Polityce Prywatności

Nie akceptuję warunków i chcę opuścić stronę